Idealne sandały na szpilce – jak je wybrać?

Nikt nie ma wątpliwości, że sandały to jeden z najpopularniejszych rodzajów obuwia w kobiecej garderobie. Szczególną popularnością cieszą się sandały na szpilce, które ze względu na swój stylowy wygląd mogą znaleźć zastosowanie w najróżniejszych sytuacjach. Żeby móc cieszyć się z nowych sandałów warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przed ich kupnem.

Zawsze zwracaj uwagę na materiał wykonania

Materiał wykonania to jeden z najważniejszych czynników mających bezpośredni wpływ zarówno na jakość obuwia, jego wygląd, jak i na wytrzymałość. Z tej przyczyny każda kobieta kupująca nowe sandały zawsze powinna zwracać uwagę na surowce, które zostały użyte do wyprodukowania buta.

Obecnie w sklepach w przeważającej większości sandały na szpilce wykonane są z materiałów syntetycznych. Nie jest to dobra wiadomość dla kobiet, która oprócz dobrego wyglądu obuwia cenią sobie komfort w trakcie chodzenia. Znacząca większość sandałów wykonanych z materiałów syntetycznych nie pozwala na: 

– swobodne oddychanie skóry, 

– na dopasowanie się kształtu buta do stopy.

W praktyce oznacza to, że nawet najpiękniejsze sandały wykonane z materiałów syntetycznych będą powodowały odciski, odparzenia, a także będą powodować ciągle utrzymujące się uczucie dyskomfortu. Bez wątpienia nie pozwoli ono na cieszenie się kupionym obuwiem. 

Sytuacja wygląda całkiem inaczej w przypadku sandałów wykonanych ze skóry naturalnej. Decydując się na sandały, że szpilkami stworzone ze skóry można mieć pewność, że idealnie dostosują się one do kształtu stopy, oraz że pozwolą one skórze na swobodne oddychanie. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat?

Pamiętaj, aby dobrać odpowiedni rozmiar

Dobranie obuwia o odpowiednim rozmiarze zawsze ma kluczowe znaczenie. Oczywiście sytuacja wygląda dokładnie tak samo w przypadku sandałów. Naczelną zasadą, którą zawsze warto się kierować, jest wybieranie sandałów, które są dłuższe co najmniej o 1 cm od stopy. Pozwoli to zarówno na komfortowy chód, jak i na zabezpieczenie obuwia przed łatwym zniszczeniem. 

W tym miejscu warto też podkreślić, że sandały najlepiej kupować bezpośrednio w sklepie. Tylko w takiej sytuacji zyskuje się możliwości przejścia się po w sklepie i sprawdzenia, w jaki sposób rozchodzi się środek ciężkości. Jeżeli stopa wpada głęboko w obuwie można mieć pewność, że tego rodzaju but nie spełni oczekiwań. Istotne jest, żeby obciążenie rozchodziło się równomiernie.

Jakie inne czynniki mają wpływ na komfort noszenia?

Tak, jakie zostało wspomniane każda osoba, która zastanawia się jak wybrać sandały na szpilce, powinna zwracać baczną uwagę na materiał wykonania buta oraz na jego rozmiar. Nie są to jednak jedyne rzeczy, o których zawsze należy pamiętać. Kolejna kwestia to obecność pasków. W czym mogą pomóc?

Paski w sandałach to doskonały sposób na zapewnienie komfortowego noszenia. Dzięki ich obecności buty lepiej przylegają do stopy. Oznacza to, że ryzyko spadnięcia obuwia, czy też jego uszkodzenia w trakcie intensywnego wysiłku jest znacznie mniejsze, niż ma to miejsce w przypadku sandałów na szpilce bez pasków.

Koniecznie trzeba też zwrócić uwagę na samą szpilkę. Nie powinna mieć ona więcej niż 8 cm długości. W przypadku butów, w których obcas jest dłuższy, należy liczyć się z pojawieniem się silnego uczucia dyskomfortu oraz z możliwością rozwoju haluksów i innych nieprzyjemności w przyszłości. O czym jeszcze warto wspomnieć? 

Zawsze modne buty

Samo wybranie komfortowego obuwia to nie wszystko. Nie mniej ważne jest, aby było ono stylo i modne. Żeby mieć pewność, że kupione sandały na szpilce w żaden sposób nie będą ustępować najnowszym kszykom mody warto sprawdzić co noszą gwiazdy lub nabywać obuwie jedynie z najnowszych kolekcji. Jakie są inne rozwiązania?

Dobrym pomysłem będzie też spojrzenie do samego źródła modowych trendów, czyli do rodzaju obuwia królującego na światowych wybiegach mody. Dzięki takiemu podejściu można mieć pewność, że kupione buty będą nie tylko świetnie się prezentować, ale też, że będą wyjątkowo komfortowe. Wszystko to, dzięki zastosowaniu się do podanych rad.

Posts created 209

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top