Sukienka wieczorowa – element garderoby o tysiącach obliczy

W garderobie każdej kobiety powinny znajdować się stroje na różne okazje, w tym na te wyjątkowe. Podstawowym jej elementem są między innymi sukienki wieczorowe – https://intimiti.pl/sukienki-wieczorowe – kreacje, które występują w niezwykłej liczbie wariantów, a łączy je raczej formalny lub półformalny charakter i olbrzymia liczba wariacji, w jakich występują, a każdy szczegół potrafi zupełnie zmienić postrzeganie noszącej sukienkę pani.

Sukienka wieczorowa wydobywająca z kobiet to, co najlepsze

Sukienka wieczorowa to nie tylko elegancki strój, ale także potężne narzędzie w rękach pań, które używają go świadomie, podkreślając przy pomocy sukienek swoje liczne atuty, jednocześnie ukrywając pewne mankamenty sylwetki. Dodatkowo w sukience wieczorowej każda kobieta wygląda olśniewająco, pod warunkiem, że kreacja jest odpowiednio dobrana, dlatego warto jest wiedzieć, jak wybrać sukienkę wieczorową, która najlepiej spełni swoje zadanie.

Długość sukienki

Sukienka wieczorowa jest przede wszystkim strojem formalnym na specjalne okazje, jednak oczywiście zakłada się ją czasami też w sytuacjach półformalnych i tych luźniejszych. W przypadku każdego przyjęcia i związanej z nim okazji istnieje pena grupa wytycznych, których należy przestrzegać, chcąc być uznawaną za elegancką.

W przypadku  sukienek wieczorowych za eleganckie postrzega się takie, które są długie i chociaż istnieją też modele w typie midi czy mini, to na najbardziej oficjalne okazje, w których trzeba pokazać się z najlepszej strony i bardzo chce się podkreślić swój wysublimowany gust, należy postawić na możliwe jak najdłuższą kreację. Krótsze sukienki wieczorowe dobre będą w przypadku spotkań nieformalnych. 

Kolor i obecność wzorów

Sukienki wieczorowe występują w wielu wariantach kolorystycznych i także ten element zależy od tego, na jaką okazję sukienkę chce się założyć.

Tradycyjnie sukienki wieczorowe występowały przede wszystkim  kolorach ciemnych i takie właśnie kreacja należy zakładać na okazje bardziej oficjalne. Nie musi to być oczywiście od razu kolor czarny, jednak trzeba wybierać naprawdę ciemne odcienie rozmaitych barw. 

W przypadku kreacji na okazje formalne i półformalne powinno się również raczej unikać wzorów i wybierać jedynie sukienki o jednolitej barwie. 

Nieco innymi prawami rządzą się sukienki wieczorowe projektowane z myślą o przyjęciach nieoficjalnych, gdzie można pozwolić sobie na więcej swobody i zaszaleć z barwami, ściągając na siebie uwagę. W takich przypadkach dozwolone są nie tylko jasne, jaskrawe kolory, ale także rozmaite wzory, które nie są na miejscu na przyjęciach formalnych.

Wzorzyste sukienki są przez kobiety uwielbiane, gdyż odpowiednie wzory mogą podkreślić wybrane atuty ich sylwetki, bardzo ją zmieniając optycznie. 

Dopasowanie sukienki do sylwetki

chcąc wiedzieć, jak wybrać sukienkę wieczorową, trzeba przede wszystkim docenić szczerej oceny swojej sylwetki. Istnieje bowiem przynajmniej pięć podstawowych typów kobiecej sylwetki, dla których odpowiednie są różne fasony sukienek wieczorowych i wiedza o własnej figurze zawsze powinna być punktem wyjścia poszukiwań odpowiedniego modelu.

Panie o sylwetce tak zwanej „gruszki”, czyli szersze w biodrach, wąskie w ramionach i posiadające nieduże piersi, powinny wybierać sukienki dobrze dopasowane od pasa w górę, a do tego rozkloszowane.

Panie o sylwetce „klepsydry”, czyli posiadające bardzo wyraźne wcięcie w talii, powinny wybrać sukienkę podkreślającą ten styl i zawierającą dekolt w szpic.

Te o figurze „jabłka”, czyli o szerokich ramionach, powinny zainteresować się przede wszystkim sukienkami z podwyższoną talią, czyli takimi, które zaczynają się rozszerzać zaraz pod piersiami, jednocześnie mającymi głęboki dekolt w szpic.

Podobny typ kreacji, jak w przypadku pań o figurze „jabłka”, polecany jest tym, które pochwalić się mogą większymi rozmiarami piersi.

Te, których figura z kolei jest bardziej chłopięca, ze względu na brak krągłości i raczej płaską klatkę piersiową, powinny wybrać nieco luźniejsze kreacje z fałdowanych materiałów, które zawierać będą różne wzory, jeżeli sytuacja na to pozwala. 

Trzymając się tych kilku wskazówek, można wybrać kreację, która zaprezentuje się na przyjęciu wręcz oszałamiająco.

Posts created 205

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top