ubrania damskie

Stylowe ubrania damskie na każdą okazję – co warto mieć zawsze w szafie?

Każda kobieta dbająca o swój wygląd i niebanalny styl posiada w szafie określony zestaw ubrań, który sprawdza się niemal w każdej sytuacji. To uniwersalne części odzieży w dość neutralnym stylu, dobre do stroju codziennego, ale i formalnego czy eleganckiego. Jakie ubrania damskie stanowią taki kanon, o czym warto pamiętać przy ich wyborze?

Prostota i elegancja w bazowych ubraniach damskich

W kobiecej garderobie warto mieć zawsze pod ręką podstawowy zestaw ubrań damskich:

  • spodnie o prostym, eleganckim kroju dające jednocześnie komfort,
  • gładka bluzka z krótkim lub długim rękawem, taliowana,
  • koszula w jasnym kolorze – idealna do różnych zestawień,
  • prosta ciemna sukienka lub spódnica.

Uzupełnieniem takich ubrań damskich będą także podstawowe elementy bielizny, w szczególności gładkie rajstopy i skarpetki. Warto mieć również w szafie klasyczne obuwie i torebkę, sprawdzające się w każdym zestawieniu.

ubrania damskie

Jaka odzież wierzchnia będzie dobra w każdej sytuacji?

Płaszcze, kurtki, a także sweterki, bluzy czy poncho – tego typu ubrania damskie mają chronić przed chłodem jesieni, zimy, a także pierwszych wiosennych dni. Jeżeli odzież ma być maksymalnie uniwersalna, warto postawić na proste klasyczne kroje, bez dodatkowych elementów ozdobnych czy typowych dla określonego stylu rozwiązań. Także kolorystyka wierzchnich ubrań damskich nie powinna być zbyt wyzywająca – stonowane, najlepiej neutralne kolory łatwiej jest dopasować do różnych stylizacji.

Posts created 209

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top