Wygodnie i modnie – damskie buty sportowe

Obuwie sportowe chętnie noszone jest zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Jest wygodne, funkcjonalne, może być łączone ze spodniami, szortami, a w przypadku pań również z sukienkami i spódniczkami. Wcale nie trzeba inwestować w kilka par jednocześnie. Wystarczy jeden model, który posłuży do uprawiania sportu, jak i podczas wyjść na miasto. Panie przywiązują z reguły większą wagę do ubrań i butów. Jakie obuwie sportowe damskie jest obecnie najchętniej kupowane?

Buty z grubą podeszwą

W trakcie uprawiania sportu np. biegania, buty na grubej, kilkucentymetrowej podeszwie zapewniają stopom odpowiednią amortyzację. Jest to ważne szczególnie podczas treningu, który działa obciążająco na stawy skokowe. Takie buty spełniają dwojaką funkcję. Po przyjściu do domu i zmianie ubrań ze sportowych na wyjściowe można z powodzeniem włożyć je również na długie przechadzki po mieście, gdy ma się w planach np. wielogodzinne zakupy. Stopy nie będą później zmęczone, jak często ma to miejsce w przypadku noszenia płaskiego obuwia przez dłuższy czas. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na typ pianki zastosowanej w produkcji podeszwy. Najlepiej, aby nie była zbyt twarda.

Sneakersy z elementami dekoracyjnymi

Damskie buty sportowe są atrakcyjne dla oka, gdy posiadają elementy zdobnicze. Oczywiście w tym przypadku mniej oznacza lepiej. Idealnym połączeniem są białe sneakersy ze złotymi lub srebrnymi wstawkami wykonanymi z innego tworzywa. Dzięki temu faktura obuwia nie jest jednolita, a błyszczące kawałki materiału sprawiają, że można je nosić praktycznie wszędzie – na siłownię, zajęcia z wychowania fizycznego, ale także do kina, teatru, kościoła, czy na spotkanie z przyjaciółmi.

W kwestii mody kobiety zdecydowanie są wzrokowcami. Wybierając sportowe obuwie, kierują się więc dwoma wyznacznikami: ma być wygodnie i… modnie.

Posts created 218

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top