Uniwersalność t-shirtów sekretem ich popularności

Niezależnie od płci i wieku, każdy ma w swojej szafie przynajmniej jeden t-shirt. Niewielu jednak wie, iż do pewnego momentu t-shirt był charakterystycznym elementem jedynie męskiej garderoby. Ponadto do 1938 roku pełniła funkcję odzieży noszonej w charakterze izolatora ciepła pod swetrem i zawsze była koloru białego (jak zazwyczaj bielizna w tamtych czasach). A jak wygląda to teraz? Jaki jest typowy t-shirt męski?

Kolorowo i pomysłem

Prawdziwą furorę na rynku odzieżowym robią t-shirty, których głównym atutem jest kolorowy nadruk w jego centralnym punkcie – na klatce piersiowej lub plecach. Czasem jest to jakiś obrazek, innym razem życiowe motto lub cytat, a czasem miks obu tych rzeczy. Niemniej noszenie męskich t-shirtów może stać się doskonałym sposobem na wyrażenie siebie poprzez przesłanie uwiecznione na materiale koszulki.

Oversize zawsze w modzie

Co raz bardziej popularne stają się także koszulki oversize, czyli w rozmiarze uniwersalnym. Według założenia, t-shirt oversize dla mężczyzn powinien pozostawać luźny, więc nie ważne, jakiej postury jest osoba, która go nosi: i tak koszulka będzie sprawiała wrażenie zbyt dużej.

Jednolitość barw

Oczywiście nie można zapomnieć o miłośnikach minimalizmu; oni z reguły stawiają na jednolitość barw i specjalnie dla nich designerzy stworzyli t-shirty w jednym tylko kolorze, bez nadruków. Warto zaznaczyć, iż wiele z nich pasuje nawet do garnituru – zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę zwykły, biały t-shirt z okrągłym dekoltem (ewentualnie z niezbyt głębokim dekoltem w łódkę lub serek, choć w zestawieniu z elegancką marynarką warto jednak postawić na uniwersalność i prostotę).

Jak wiadomo t-shirt męski to bardzo funkcjonalny element garderoby – zobacz. Pasuje niemal do każdej stylizacji i można go nosić na każdą okazję – po oficjalnego spotkania służbowego, aż po romantyczną randkę.

Posts created 218

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top