Sukienka wieczorowa dopasowana do sylwetki

Przy wieczorowych okazjach warto szukać takich sukienek, które pozwalają na ukrycie mankamentów urody, a jednocześnie na podkreślenie atutów sylwetki. Jednak dobranie kroju sukienki do sylwetki wcale nie jest takie łatwe.

Jak unikać pomyłek przy wybieraniu sukienek?


Jeśli bordowa sukienka z falbanką się sprawdzić przy wybranym typie urody niezbędne jest wstępne określenie posiadanej figury. Następnie niezbędne jest unikanie zakupu takich sukienek, których krój będzie ukrywał mankamenty figury.
Gdy figura cechuje się szerszymi biodrami oraz drobną górą wówczas można postawić na takie sukienki, które pozwalają odkryć ramiona. Zdecydować można się na sukienki bez ramiączek czy częściowo odsłaniające ramiona. W ten sposób można zamaskować dolne partie ciała. Natomiast przy wybieraniu długich sukni można postawić na takie wersje, które odsłaniają plecy czy rozchodzą się ku dołowi.

Drobna figura


Kobiety cechujące się drobną figurą powinny postawić na proste kształty bordowych sukienek z falbankami. Wersje z dłuższym dołem i wyróżniające się kolorystycznie pozwalają:

  • optycznie wysmuklić nogi
  • stworzyć wyróżniającą się kreację
  • wyglądać szykownie.
    Natomiast przy figurze typu klepsydra można postawić na bordowe sukienko z falbanką. Generalnie sprawdzą się wówczas fasony typowe dla lat pięćdziesiątych. Pozwalają one pochwalić się wąską talią, spłaszczyć brzuch czy podkreślić biust. Natomiast warto unikać sukienek, które wykonane są z nadmiernie elastycznych tkanin.
Posts created 212

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top