Spódnice dla kobiet – zasady stylizacji

Spódnica to przykład bardzo uniwersalnej części kobiecej garderoby. Mimo faktu, że dzisiaj jest już trochę zaniedbana przez większość pań, to można na jej bazie tworzyć jeszcze całkiem ciekawe i oryginalne stylizacje.

W damskich szafach, co prawda, spódnica już nie króluje, wyparły ją spodnie, jednak projektanci wciąż wymyślają coraz to ciekawsze jej wzory.

spódnica Greenpoint
spódnica ołówkowa z oferty sklepu Greenpoint

Zabawa ze spódnicą

W przypadku spódnicy jest wiele danych możliwości. Wciąż może być na topie dluga spodnica, za kolano lub mini. Spódnice damskie mogą być ołówkowe, bombki, rozkloszowane, z falbanami, dżinsowe, gładkie lub występować jako klasyczne spódnice damskie eleganckie.

Dzisiaj do spódnic można dobrać przeróżne dodatki, które z jednej spódnicy wyczarują kilka jej przykładów. Idealnie sprawdzą się do niej szpilki, botki ale i wysokie kozaki. Zabawa ze spódnicą może nie mieć ograniczeń i za każdym razem może być przykładem zupełnie innej stylizacji.

Klasyka i awangarda

Dzisiaj wciąż dla niektórych pań, spódnica kojarzy się z klasyką i do prostej ołówkowej wkładają szpilki i białą koszulę. Najczęściej spódnica łączona jest z żakietem. Ten mundurek popularny od lat spotykany wciąż jest, jako uniform, w bankach, hotelach, biurach, urzędach czy na pokładach samolotów.

Jednak coraz więcej pań próbuje, niezobowiązujących i awangardowych połączeń różnego rodzaju części garderoby ze spódnicą. Wtedy takie zestawy najlepsze są na koncerty, obiady w restauracjach, na spacery, randki czy na spotkania towarzyskie. W takich zestawieniach kobieta też może czuć się dobrze.

Posts created 218

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top