kobieta w ciazy

Rajstopy ciążowe – czym się różnią od zwykłych?

Kobiety w ciąży, szczególnie w ostatnim trymestrze, muszą dostosować swoją garderobę do brzuszka. Na szczęście dostępnych jest wiele opcji dla przyszłych mam, w tym rajstopy ciążowe. Czym różnią się takie rajstopy od klasycznych?

Jak wybrać rozmiar?

Rajstopy dla ciężarnych są przede wszystkim większe. Mają w okolicach brzucha przestrzeń, która dopasowuje się do ciała. Powinna też być bezszwowa, by nie uciskać i nie sprawiać dyskomfortu – wygoda to podstawa, zwłaszcza w ciąży. Jeśli ktoś nosił rajstopy w rozmiarze 2 (S) przed ciążą, w ciąży również ten rozmiar będzie się nadawał – tylko w rajstopach ciążowych, nie, zwykłych. Długość i szerokość nogawki będzie odpowiednia dla osoby noszącej S w ciąży. Wybieranie rozmiaru XL z rajstop ciążowych, bo jest się w ciąży (ale przed nią miało się S) to błąd, bo nogawka będzie za luźna i za długa.

Podwójny szew i delikatniejsza gumka


Rajstopy ciążowe ze sklepu BiustonoszeDoKarmienia będą mieć też zwykle podwójny szew – nawet u producentów, u których klasyczne rajstopy mają pojedynczy szew. Ma to zwiększyć komfort. Gumka w rajstopach ciążowych jest też zwykle delikatniejsza niż w klasycznych. Są to rajstopy, będą obcisłe, ale nie mogą wywoływać dyskomfortu i ściskać brzuszka.

Kompresja

Ucisk w rajstopach, idący od kostki do łydki, to kompresja. Charakterystyczna jest produktów z apteki, przeciw żylakom. Może też występować w rajstopach dla ciężarnych, by chodzenie było bardziej komfortowe. Nie jest to jednak cecha obowiązkowa dla rajstop ciążowych, to już zależy od producenta.

Posts created 218

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top