beżowy płaszcz męski jesienny

Płaszcze męskie, czyli nieśmiertelna elegancja

Jesień i zima to pory roku, w których estetyka męskiej stylizacji często ustępuje miejsca wygodzie. Wszakże zdecydowanie trudniej o dobrą prezencję, gdy wiatr zrywa z głów czapki, albo siarczysty mróz atakuje absolutnie każdy odsłonięty fragment ciała. Jednak najbardziej stylowi panowie, w okresie od października do marca, by czuć się komfortowo, ale również wyglądać dobrze, zakładają płaszcze męskie.

Dlaczego trencz?

Pewne fasony odzieży są uniwersalne i ponadczasowe, a zakupione raz posłużą przez długie lata. Zdecydowanie do tej grupy należy płaszcz męski jesienny. Dobrej jakości, klasyczne okrycie, nazywane przejściowym, nie tylko dodaje mężczyźnie szyku, ale także doskonale chroni go przed październikową słotą. Choć trzeba przyznać, że w porównaniu do puchowej kurtki prezentuje się dość niepozornie, to trencz uszyty z odpowiednich, naturalnych tkanin będzie świetnym termoizolatorem i sprawdzi się zarówno na deszczu, jak i w mroźne dni. Płaszcze męskie zimowe najczęściej wykonuje się z wełny owiec, albo alpak, która będąc bardzo wytrzymałym, a zarazem ciepłym i miłym w dotyku materiałem, równocześnie jest przewiewna i nie wzmaga pocenia się. Wbrew pozorom nie trzeba jej także specjalnej, żmudnej pielęgnacji.

Płaszcze męskie – kto wygląda w nich dobrze?

Odpowiedź na to pytanie brzmi – absolutnie każdy! Z dobrze dobranym trenczem jest zupełnie tak, jak z garniturem – panowie wyglądają w nich fenomenalnie niezależnie od wzrostu, czy sylwetki. Mimo tego jednakże nie każdy czuje się komfortowo w takim rodzaju odzieży. Warto więc przed zakupem płaszcza przeskalować swoją własną szafę i zastanowić się, jaki rodzaj odzieży w niej przeważa. Jeśli są to raczej sportowe ubrania, to ciężko będzie zestawić codzienną garderobę z eleganckim prochowcem, ale może się on przydać na wielkie wyjścia. Natomiast jeżeli mężczyzna preferuje styl bardziej elegancki lub jego posada wymusza pewien dress code, to wysokiej jakości płaszcz męski jesienny, czy zimowy będzie doskonałą inwestycją.

Posts created 209

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top