buty oksfordki damskie indian

Oryginalne oksfordki damskie – co warto o nich wiedzieć?

Eleganckie oksfordki damskie to nic innego jak popularne wiedenki, które po raz pierwszy pojawiły się na półkach sklepowych w 1830 roku. Pierwsze modele sprzedawane były w Oxfordzie w Anglii, stąd też wzięła się ich nazwa.

Czym wyróżniają się oksfordy?

buty oksfordki damskie motyleOksfordki damskie wyróżniają się smukłą sylwetką i ozdobnymi szwami, które układają się w niepowtarzalne wzory. Znakami charakterystycznymi są także osobne przyszwy. Mowa tutaj oczywiście o tym elemencie buta, w którym znajdują się dziurki na sznurowadła. Jeszcze kilka lat temu oksfordki damskie zakładane były wyłącznie do garniturów. W dzisiejszych czasach sytuacja wygląda zupełnie inaczej, dlatego też tego typu obuwie zakładane jest praktycznie do wszystkich damskich stylizacjach.

Klasyczne czarne oksfordki

Najbardziej uniwersalne są oczywiście czarne oksfordki damskie, które można założyć do pracy, gdzie obowiązuje służbowy dress code. Czarne oksfordy można bez problemu połączyć na przykład z trapezową spódniczką mini i białą koszulą. Oprócz czarnych butów można postawić także na brązowe modele, które pasować będą do kwiecistych sukienek. Brązowe odcienie są idealną bazą do stworzenia kreacji w typowo paryskim stylu. Oksfordki warto założyć do jeansów, czy też do piaskowego trencza. Kobiety, które nie wiedzą jakie buty wybrać, mogą zawsze skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy lub stylisty. Warto także na bieżąco śledzić blogi tematyczne poświęcone współczesnej modzie.

Niestety jakość w wygoda idą w górę wraz z ceną, dlatego polecam sklep internetowy Zapato i ich oksfordki damskie (https://zapato.com.pl/oksfordki-damskie-skorzane), gdzie wysoka jakość idzie w parze z nie tak wysokimi cenami.

Posts created 218

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top