Wianki komunijne

Obowiązkowy dodatek do komunijnego stroju dla dziewczynki – jak wybrać wianek?

Pierwsza komunia, to wyjątkowo uroczyste wydarzenie, które wiąże się też z koniecznością zakupu odpowiedniego stroju dla dziecka. W przypadku dziewczynek, poza albą lub białą sukienką, są to również dodatki, takie jak torebka i wianek. Szczególną uwagę warto poświęcić szczególnie temu ostatniemu, który powinien być uroczy i efektowny. Czy się kierować podczas jego wyboru?

Skromny i naturalny – białe kwiaty, zielone gałązki

Rodzaj ozdoby na głowie należy dopasować do dziecka oraz jego upodobań. Jeśli dziewczynka preferuje więc raczej skromny styl, taki też powinien być jej wianek. Dobrze, żeby współgrał również z fryzurą. A do rozpuszczonych, prostych lub falowanych włosów, idealnie pasują wianki komunijne proste i naturalistyczne. Wyglądem przypominają one tradycyjne wianki wykonane z żywych kwiatów. Są subtelne oraz podkreślają delikatną urodę dziewczynki. Najczęściej są one wykonane z niewielkich, sztucznych kwiatków w kolorze białym. Znakomicie komponują się również z zieloną gałązką, która jeszcze bardziej podkreśla naturalny wygląd. Wspaniale wyglądają również jako uzupełnienie skromnej alby.

Wianki komunijne

Efektowny – biżuteryjny z koralikami

Dzieci, które uwielbiają świecidełka oraz eleganckie stroje, mogą preferować nieco bardziej strojne wianki komunijne (https://myprincess.pl/kategoria/wianki-1). Znakomicie sprawdzą się tu więc ozdoby z takimi elementami jak koraliki lub cyrkonie. Niezwykle efektowne są także wianki w szpic, które swoim wyglądem przypominają prawdziwy diadem – idealne dla małej księżniczki. Wszystkie te propozycje będą odpowiednie zarówno do rozpuszczonych, jak i upiętych włosów. Jeśli zaś dziecko będzie miało włosy związane w kok – można dobrać do fryzury niewielki, specjalny wianek komunijny, który delikatnie oplecie kok. Dziewczęco i ślicznie.

Posts created 218

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top