męska stylizacja z marynarką sportową

Marynarka sportowa – czym jest i jak ją nosić?

Wielu mężczyzn szuka sposobu na to, aby wyglądać z jednej strony elegancko, ale z drugiej nie za bardzo formalnie. Rozwiązaniem jest tu marynarka sportowa. Różni się ona pod kilkoma względami od tej formalnej. Warto zatem wiedzieć, czym właściwie jest sportowa marynarka i jak powinno się ją nosić.

Materiał wykonania

Marynarki sportowe różni od garniturów wiele rzeczy. Zacząć można już od samego materiału. Marynarki sportowe produkowane są z nieco bardziej różnorodnych tkanin. Często posiadają gruby splot, prążki czy dużo ciekawszą fakturę. Sporą popularnością cieszą się choćby sportowe marynarki męskie w kratę. To, co wyróżnia pod tym względem marynarki sportowe to na pewno ich chropowata lub matowa powierzchnia. Odpija ona światło, a dzięki temu nie ma efektu błyszczenia się materiału. Najczęściej marynarki sportowe produkuje się z wełny czesankowej lub tweedu.

Ramiona i „miękkie szycie”

Elementem wyróżniającym marynarki sportowe są również ramiona. Nie ma tu miejsca na klasyczne wkłady ramieniowe, które optycznie powiększają sylwetkę i dodają jej poważniejszego wyglądu. Sportowa marynarka męska szyta jest „na miękko”. Oznacza to, że jej konstrukcja w żaden sposób nie krępuje ruchów. Często w przypadku sportowych marynarek stosuje się półpodszewki zamiast typowych podszewek, które znajdują zastosowanie w garniturach.

Noszenie marynarki sportowej

Choć marynarki sportowe kojarzą się ze swobodą, to nie oznacza wcale, że nie można wkomponować jej w bardziej formalny styl. Wystarczy założyć białą koszulę, ciemny krawat i dobrze skrojone buty. Jeśli jednak komuś zależy na większym luzie, to marynarka sportowa świetnie sprawdzi się w połączeniu z t-shirtem, jeansami i tenisówkami. Jak zatem widać, dzięki sportowej marynarce tworzyć można naprawdę różne stylizacje. Dlatego jest to uniwersalny element garderoby. Można ją ubrać do pracy, na spotkanie z przyjaciółmi czy po prostu nosić na co dzień. Wszystko to sprawia, że nie może dziwić tak duża popularność sportowych marynarek wśród panów.

Posts created 212

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top