Jak wybrać spódnicę do pracy?

W pracy spędzamy dużą część swojego życia. To naturalne, że chcemy wyglądać elegancko i stylowo. Jak wybrać spódnice do pracy, by wpisały się dress code każdego biura?

Jaka długość spódnicy?


O tym, że spódnica mini do pracy jest nieodpowiednia wie każda kobieta. Jednak czy wybrać spódnice midi czy maxi to już trudniejsza decyzja.

Bezpieczną długość ma spódnica sięgająca kilka centymetrów przed kolano. Do takiej spódnicy swobodnie można założyć buty na niższym obcasie, gdyż długość spódnicy zapewnia wysmuklenie sylwetki.

Spódnica midi kończy się poniżej kolana, ale powyżej kostki. Jest to długość, która jest bardzo bezpieczna do biura. Niższe kobiety powinny jednak pamiętać, że konieczne jest założenie wysokich butów, by uniknąć efektu „krótkich nóg”.

Jak wybrać kolor spódnicy?


Firmowy dress code podpowiada na jakie kolory warto zwrócić uwagę. Szary, granatowy czy czarny to kolory, których używamy najchętniej. Połączenie tych kolorów spódnic z białą, błękitną czy czarną koszulą to klasyczne już zestawienia.

Czasami warto jednak zaryzykować i stworzyć stylizację, która jest mniej oczywista w pracy. Bordowa koszula damska w połączeniu ze stonowanymi barwami spódnic pozwoli na stworzenie ciekawego i niebanalnego looku.

Jak wybrać fason spódnicy?


Spódnice ołówkowe oraz proste spódnice przed kolano to już klasyka. Nie jest to jedyna możliwość. W biurze sprawdzi się również czarna lub szara spódnica plisowana, do której można dodać bordową koszulę damską.

Granatowa rozkloszowana spódnica to również ciekawy wybór. Bordowa koszula damska to idealne dopełnienie stylizacji.

Posts created 217

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top