Jak wybrać męską koszulkę polo?

Koszulki polo należą do klasyki odzieży męskiej, a ich uniwersalny charakter sprawia, że występują one i w wersjach casualowych, i w wersjach eleganckich. Wybór koszulki polo potrafi jednak nastręczyć sporo trudności, dlatego warto zapoznać się z garścią porad na temat tej odzieży.

Klasyka w nowym wcieleniu

Korzenie elementu ubioru, jakim jest koszulka polo, sięgają końca XIX wieku. Koszulki te należały do odzieży sportowej, noszonej początkowo na kortach tenisowych, będąc zaadaptowanymi też do innych sportów.

Wybierając koszulkę polo, powinno zastanowić się nad ogólnym charakterem stylizacji, której będzie ona częścią. Koszulka polo to casualowy element odzieży, jednak istnieją bardziej eleganckie modele, które ubrać można do garnituru noszonego na co dzień.

Koszulki te występują w niezliczonej ilości wariantów kolorystycznych. Panowie, którzy preferują na co dzień styl smart casualowy, a więc taki, który jest z jednej strony nieformalny, a któremu jednak towarzyszy pewna elegancja, wybrać powinni mniej krzykliwe, ciemne koszulki polo w kolorze czarnym, ciemno-szarym, grafitowym, czy granatowym. W takich stylizacjach sprawdzą się też białe koszulki.

Dopasowanie do ciała

Koszulki polo nie powinny być zbyt luźne. Cały ich urok polega na tym, że podkreślać one mają sylwetkę noszącego je mężczyzny. Koszulki polo są często jednym z ulubionych elementów odzieży dla mężczyzn o szerszych ramionach i klatce piersiowej, którzy jednocześnie są dość wąscy w talii. Doceniają je też ci, którzy mogą pochwalić się też ponadprzeciętną masą mięśniową.

Jednocześnie koszulka taka nie może też być zbyt obcisła i w okolicy pasa powinno się mieć zapas materiału, który wynosi 3-5 cm po bokach.

Wybierając taką koszulkę, warto pamiętać też o tym, by była ona wykonana z wysokiej jakości naturalnego materiału.

Posts created 205

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top