Wiele rodziców zastanawia się nad kupnem ubranek dla dzieci. Jakie one powinny być? Z jakich materiałów kupić odzież dziecięcą i czego w szafie malucha nie może zabraknąć?
Ciuszki dziecięce – jak wybrać najlepsze ubranka?
Podczas wyboru garderoby dziecięcej należy uwzględnić kilka podstawowych czynników. Przede wszystkim ubrania dla dzieci z tej strony nie powinny krępować ruchów. Dziecko w każdym wieku jest bardzo ruchliwe i każdy ruch musi być swobodny. Kupując pajacyki, body, sweterki czy bluzy należy sprawdzić czy przy szyi jest wystarczająco szerokie wycięcie i dodatkowe zapięcie, które zapewni komfort zakładania. Wybierając spodnie należy zwrócić uwagę na ich dopasowanie. Nie mogą one zbytnio opinać brzucha. Kupując ciuszki dla niemowlaka, należy zwrócić uwagę na dodatki i ozdoby w postaci małych elementów, które mogą być niebezpieczne dla maluszka. Odzież dziecięca powinna być wykonana z naturalnych składników, które nie podrażniają skóry, są delikatne oraz wytrzymałe. Najlepszym wyborem są ciuszki dla dzieci wykonane z bawełny, lnu lub wełny. Są to materiały, które znakomicie odprowadzają wilgoć z powierzchni skóry dziecka, są miękkie i trwałe, a przy tym antyalergiczne i idealne dla wrażliwej skóry dziecka.
Czego nie może zabraknąć w garderobie dziecięcej?
Jest kilka podstawowych ubranek dla dzieci, których nie może zabraknąć w żadnej szafie. Przede wszystkim każde dziecko powinno mieć przynajmniej 4 pary spodni. Spodnie świetnie nadają się na spacer, do szkoły i podczas zabawy w domu. Oprócz spodni wygodne koszulki i bluzy z kapturem. W szafie dziewczynek nie może zabraknąć sukienek i spódniczek, które w połączeniu z rajstopkami stworzą świetny duet podczas spaceru po parku lub obiadku u babci. Znakomicie podczas różnych okazji sprawdzają się pajacyki i body. Świetnie nadają się do snu, ale także podczas zabawy na świeżym powietrzu. Na zimowe dni niezbędny jest kombinezon, który znakomicie sprawdzi się podczas zabawy w zaspach śnieżnych. No i oczywiście nie może zabraknąć przynajmniej dwóch czapeczek – jednej na mroźne dni, a drugiej na wietrzne jesienne wieczory.