buty ślubne na słupku z odkrytymi palcami

Buty ślubne na słupku – praktyczne i stylowe

Ślub oraz wesele to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. Panna młoda przez cały czas trwania uroczystości jest w centrum uwagi, dlatego jej obuwie powinno być szykowne, a zarazem praktyczne. Dopełnieniem tradycyjnej sukni ślubnej są buty na obcasie. Poprawiają one ogólny wygląd stylizacji, a także czynią sylwetkę bardziej smukłą i dostojną. Jak dobrać buty ślubne, aby wyglądały dobrze, a jednocześnie nie powodowały dyskomfortu w trakcie noszenia? 

Ślub w butach na słupku

Kompromisem pomiędzy wygodą, a elegancją są buty ślubne na słupku. Szeroki obcas o modnym w ostatnim czasie geometrycznym kształcie zapewnia stabilność podczas użytkowania oraz jest zwyczajnie komfortowy, dzięki czemu wizja wielu godzin spędzonych w tego typu obuwiu jest niestraszna. Dodatkowo przeznaczone są dla pań mniej doświadczonych w chodzeniu na wysokich obcasach za sprawą lepszego podparcia stopy, zapewnionego przez słupek. 

Dostępność w wielu wariantach, zarówno pod względem wysokości obcasa, jak i fasonu czyni buty ślubne na słupku uniwersalnymi (https://zapato.com.pl/pl/c/buty-slubne-na-slupku/378). Panny młode biorące ślub wiosenną lub letnią porą mogą zdecydować się na wersję minimalistyczną, która odkrywa palce oraz piętę, a stopę zdobią cienkie paseczki, utrzymujące ją w stabilnej pozycji. Alternatywą na chłodniejszą pogodę są zabudowane czółenka, o zaokrąglonym lub ostrym nosku, do których bez obaw można założyć rajstopy. 

buty ślubne na słupku

Wybierz odpowiednie buty ślubne na słupku

Obuwie ślubne ma kluczowe znaczenie i choć wydawać się może, że pozostaje niemal niezauważalne pod długą suknią to jego niewłaściwy dobór, kolidujący z pozostałymi elementami stroju może skutecznie zepsuć ogólny odbiór stylizacji. Dla uzyskania spójnej całości wizerunku ślubnego, przy wyborze butów na słupku należy wziąć pod uwagę: 

  • fason oraz ewentualne zdobienia. Zakup butów ślubnych powinien nastąpić, gdy suknia ślubna jest już wybrana, aby uniknąć łączenia różnych, niepasujących do siebie stylów. 
  • optymalna wysokość obcasa, umożliwiająca swobodne poruszanie, a jednocześnie dopasowana do długości sukienki. Strojne suknie do ziemi wymagają kilku dodatkowych centymetrów, z kolei suknie o długości midi zestawione z niebotycznie wysokim słupkiem tworzą nieharmonijne połączenie.
  • kolorystyka. Kontrastowe połączenie barw bywają ryzykowne. Bezpieczną opcją jest wybór jednego, wyróżniającego się kolorem elementu, gdy pozostałe pozostają neutralne, co pozwala uniknąć przesycenia. Ponadto istotne jest właściwe dobranie odcieni. Połączenie chłodnych tonów z ciepłymi jest błędem, dlatego warto zwrócić uwagę na wzajemne dopasowanie kolorystyczne. 
Posts created 205

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top